Full-text Search:
Results: 3
FILTER
Works
| Title | Ernest Renan |
| Language | German |
| Physical Description | Galley proofs, 9 leaves, |
| Current Location | Reed Library – Stefan Zweig Collection, Fredonia SZ-AP2/W-H535 https://gams.uni-graz.at/o:szd.werke#SZDMSK.247 |
| Title | Ernest Renan zum Jahrhundertage seiner Geburt 28. II 1823 |
| Language | German |
| Physical Description | Manuscript, 21 leaves, corrected; 1 cover sheet, 24x19 cm, 2-21 |
| Current Location | Deutsches Literaturarchiv Marbach, Marbach A:Zweig, Stefan 57.1139 HS00952703X HS009527049 https://gams.uni-graz.at/o:szd.werke#SZDMSK.320 |
Personal Documents
| Title | Contract Sperling & Kupfer |
| Language | Italian |
| Physical Description | Typoskriptdurchschlag, 3 Blatt, 28x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.14 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.78 |
| Title | Contract Sperling & Kupfer |
| Language | Italian |
| Physical Description | Typescript (carbon copy9, 3 leaves, 28x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.14 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.78 |
| Title | Contratto Sperling & Kupfer |
| Language | Italian |
| Physical Description | Typoskriptdurchschlag, 3 Blatt, 28x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.14 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.78 |
| Title | Contratto Sperling & Kupfer |
| Language | Italian |
| Physical Description | Typescript (carbon copy9, 3 leaves, 28x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.14 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.78 |