Full-text Search:
Results: 3
FILTER
Works
| Title | Gedächtnisrede für Moissi |
| Language | German |
| Physical Description | Typescript (carbon copy), 7 leaves, corrected; 1 cover sheet, 30x21 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/W17 https://gams.uni-graz.at/o:szd.werke#SZDMSK.27 |
| Title | Working notes 1 |
| Language | German |
| Physical Description | Notebook, 91 leaves, writing on 82 leaves, 30x22 cm, Ring-bound |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/W39 https://gams.uni-graz.at/o:szd.werke#SZDMSK.58 |
Personal Documents
| Title | Contract Juan Carlos Torrendell |
| Language | Spanish; Castilian |
| Physical Description | Typoskriptdurchschlag, 1 Blatt, 32x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.29 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.32 |
| Title | Contract Juan Carlos Torrendell |
| Language | Spanish; Castilian |
| Physical Description | Typescript (carbon copy), 1 leaf, 32x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.29 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.32 |
| Title | Vertrag Juan Carlos Torrendell |
| Language | Spanish; Castilian |
| Physical Description | Typoskriptdurchschlag, 1 Blatt, 32x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.29 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.32 |
| Title | Vertrag Juan Carlos Torrendell |
| Language | Spanish; Castilian |
| Physical Description | Typescript (carbon copy), 1 leaf, 32x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.29 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.32 |