Full-text Search:
Results: 4
FILTER
Works
| Title | Tolstoi als religiöser und socialer Denker |
| Language | German |
| Physical Description | Typescript, 29 leaves, corrected, |
| Current Location | Reed Library – Stefan Zweig Collection, Fredonia SZ-AP2/W-H669 https://gams.uni-graz.at/o:szd.werke#SZDMSK.266 |
| Title | Tolstoi-Aufsatz |
| Language | German |
| Physical Description | Typescript, 20 leaves; manuscript, 2 leaves, corrected, 32x20 cm, paginated: 3-21 |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/W23 https://gams.uni-graz.at/o:szd.werke#SZDMSK.40 |
Personal Documents
| Title | Agreement Longmans, Green & Co. Inc. |
| Language | English |
| Physical Description | Typoskriptdurchschlag, 1 Blatt, 33x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.23 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.85 |
| Title | Agreement Longmans, Green & Co. Inc. |
| Language | English |
| Physical Description | Typoskriptdurchschlag, 1 Blatt, 33x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.23 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.85 |
| Title | Agreement Longmans, Green & Co. Inc. |
| Language | English |
| Physical Description | Typescript (carbon copy), 1 leaf, 33x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.23 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.85 |
| Title | Agreement Longmans, Green & Co. Inc. |
| Language | English |
| Physical Description | Typescript (carbon copy), 1 leaf, 33x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.23 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.85 |
| Title | Contract Juan Carlos Torrendell |
| Language | Spanish; Castilian |
| Physical Description | Typoskriptdurchschlag, 1 Blatt, 32x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.29 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.32 |
| Title | Contract Juan Carlos Torrendell |
| Language | Spanish; Castilian |
| Physical Description | Typescript (carbon copy), 1 leaf, 32x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.29 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.32 |
| Title | Vertrag Juan Carlos Torrendell |
| Language | Spanish; Castilian |
| Physical Description | Typoskriptdurchschlag, 1 Blatt, 32x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.29 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.32 |
| Title | Vertrag Juan Carlos Torrendell |
| Language | Spanish; Castilian |
| Physical Description | Typescript (carbon copy), 1 leaf, 32x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.29 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.32 |