Full-text Search:
Results: 4
FILTER
Works
| Title | Ist nicht Alles, was wir spenden … |
| Language | German |
| Physical Description | Manuscript, 1 leaf, 19x12 cm |
| Current Location | Deutsches Literaturarchiv Marbach, Marbach A:Kressner, Marlis 02.43.21 HS001029863 https://gams.uni-graz.at/o:szd.werke#SZDMSK.329 |
| Title | Ist nicht Alles, was wir spenden … |
| Language | German |
| Physical Description | Postcard (manuscript), 1 leaf, 9x14 cm |
| Current Location | Deutsches Literaturarchiv Marbach, Marbach A:Wiedemann, Gisela und Hans-Rudolf 92.51.794 HS009526829 https://gams.uni-graz.at/o:szd.werke#SZDMSK.333 |
Personal Documents
| Title | Contract Juan Carlos Torrendell |
| Language | Spanish; Castilian |
| Physical Description | Typoskriptdurchschlag, 1 Blatt, 32x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.29 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.32 |
| Title | Contract Juan Carlos Torrendell |
| Language | Spanish; Castilian |
| Physical Description | Typescript (carbon copy), 1 leaf, 32x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.29 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.32 |
| Title | Contract „Editorial Apolo“ Barcelona |
| Language | German |
| Physical Description | Typoskriptdurchschlag, 1 Blatt, 25x23 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.27 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.88 |
| Title | Contract „Editorial Apolo“ Barcelona |
| Language | German |
| Physical Description | Typescript (carbon copy), 1 leaf, 25x23 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.27 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.88 |
| Title | Vertrag Juan Carlos Torrendell |
| Language | Spanish; Castilian |
| Physical Description | Typoskriptdurchschlag, 1 Blatt, 32x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.29 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.32 |
| Title | Vertrag Juan Carlos Torrendell |
| Language | Spanish; Castilian |
| Physical Description | Typescript (carbon copy), 1 leaf, 32x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.29 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.32 |
| Title | Vertrag „Editorial Apolo“ Barcelona |
| Language | German |
| Physical Description | Typoskriptdurchschlag, 1 Blatt, 25x23 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.27 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.88 |
| Title | Vertrag „Editorial Apolo“ Barcelona |
| Language | German |
| Physical Description | Typescript (carbon copy), 1 leaf, 25x23 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.27 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.88 |