Full-text Search:
Results: 5
FILTER
Works
| Title | Montaigne |
| Language | German |
| Physical Description | Notebook, 82 leaves, writing on 32 leaves, 23x17 cm, Ring-bound |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/W4.1 https://gams.uni-graz.at/o:szd.werke#SZDMSK.6 |
| Title | Montaigne |
| Language | German |
| Physical Description | Manuscript, 19 leaves, 27x20 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/W4.2 https://gams.uni-graz.at/o:szd.werke#SZDMSK.7 |
| Title | Montaigne |
| Language | German |
| Physical Description | Collection: typescript, 113 leaves, corrected; typescript (carbon copy), 3 leaves; 1 flap binder; 1 wrapper leaf, 32x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/W4.3 https://gams.uni-graz.at/o:szd.werke#SZDMSK.8 |
Personal Documents
| Title | Agreement THE VIKING PRESS, INC. |
| Language | English |
| Physical Description | Typoskript, 1 Blatt, 33x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.25 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.87 |
| Title | Agreement THE VIKING PRESS, INC. |
| Language | English |
| Physical Description | Typoskript, 1 Blatt, 33x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.25 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.87 |
| Title | Agreement THE VIKING PRESS, INC. |
| Language | English |
| Physical Description | Typescript, 1 leaf, 33x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.25 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.87 |
| Title | Agreement THE VIKING PRESS, INC. |
| Language | English |
| Physical Description | Typescript, 1 leaf, 33x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.25 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.87 |
| Title | Contract Juan Carlos Torrendell |
| Language | Spanish; Castilian |
| Physical Description | Typoskriptdurchschlag, 1 Blatt, 32x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.29 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.32 |
| Title | Contract Juan Carlos Torrendell |
| Language | Spanish; Castilian |
| Physical Description | Typescript (carbon copy), 1 leaf, 32x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.29 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.32 |
| Title | Vertrag Juan Carlos Torrendell |
| Language | Spanish; Castilian |
| Physical Description | Typoskriptdurchschlag, 1 Blatt, 32x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.29 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.32 |
| Title | Vertrag Juan Carlos Torrendell |
| Language | Spanish; Castilian |
| Physical Description | Typescript (carbon copy), 1 leaf, 32x22 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.29 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.32 |