Full-text Search:
Results: 5
FILTER
Works
| Title | War er es? |
| Language | German |
| Physical Description | Typescript (carbon copy), 46 leaves, corrected, 28x22 cm, paginated throughout |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/W13.2 https://gams.uni-graz.at/o:szd.werke#SZDMSK.21 |
| Title | War er es? |
| Language | German |
| Physical Description | Typescript (carbon copy), 49 leaves, corrected, 33x22 cm, paginated throughout |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/W13.1 https://gams.uni-graz.at/o:szd.werke#SZDMSK.22 |
| Title | War er es? |
| Language | German |
| Physical Description | Typescript (carbon copy), 64 leaves, |
| Current Location | Reed Library – Stefan Zweig Collection, Fredonia SZ-AP2/W-F16.1 https://gams.uni-graz.at/o:szd.werke#SZDMSK.87 |
| Title | War er es? |
| Language | German |
| Physical Description | Typescript (carbon copy), 63 leaves, |
| Current Location | Reed Library – Stefan Zweig Collection, Fredonia SZ-AP2/W-F16.2 https://gams.uni-graz.at/o:szd.werke#SZDMSK.88 |
Personal Documents
| Title | Contract Sperling & Kupfer S.A. |
| Language | German |
| Physical Description | Typoskriptdurchschlag, 1 Blatt, 30x21 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.12 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.28 |
| Title | Contract Sperling & Kupfer S.A. |
| Language | German |
| Physical Description | Typescript (carbon copy), 1 leaf, 30x21 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.12 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.28 |
| Title | Vertrag Sperling & Kupfer S.A. |
| Language | German |
| Physical Description | Typoskriptdurchschlag, 1 Blatt, 30x21 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.12 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.28 |
| Title | Vertrag Sperling & Kupfer S.A. |
| Language | German |
| Physical Description | Typescript (carbon copy), 1 leaf, 30x21 cm |
| Current Location | Literaturarchiv Salzburg, Salzburg SZ-AAP/L13.12 https://gams.uni-graz.at/o:szd.lebensdokumente#SZDLEB.28 |